8:21 PM
Ад царство мертвих

Ад, або Аїд, це грецьке слово і належить грецькій культурі і міфології.

Ад царство мертвих

Також,  Аїдом називали царство мертвих, що за уявленнями давніх греків, містилося десь на краю світу, або під землею; в інших міфах Аїд розташований за річкою Океаном, як місце життя тіней душ померлих. Аїд, де перебувають тіні і місця ув'язнення титанів. Згодом Аїд став уявлятися місцем, де нібито душі померлих караються за гріхи, вчинені на землі.

За віруваннями греків, входи в Аїд були розташовані біля озера Аверно у Італії, біля Тенарського мису в Лаконії, у Пілосі, та в інших місцях. До воріт Аїда душі померлих приводить провідник людських душ - Гермес. При вході в сам Аїд, стоїть триголовий пес Цербер, який усіх пропускає в Аїд, але звідти не випускає нікого, душі заходили туди і вийти не могли.

Ад, Цербер

Підземне царство Аїд

Далі, душа сідали в човен, яким керував дід Харон і вона пливла по річці Стікс. Харону, душі за переправу платили гроші, тому покійникам в могилу завжди кидали гроші, або якісь цінності. 

Потім, душі померлих людей стають перед судилищем, у якому беруть участь Еак, Мінос, Радамант і Тріптолем і їх там судять. Ті, що образили богів, приречені в Аїді на довічні муки.

В Аїді багато страховищ і демонів. Там можна зустріти Гекату, Ериній, Горгон, Гарпій, Химеру, Єхидну, Гідру, Емпусу.

Також Аїді тече річка Лета, ковток води з якої змушує забути про земне життя.

Володарі підземного царства Аїд і Персефона.

Мало хто із смертних міг повернутися з підземного царства. Еней і Одіссей зійшли в Аїд, щоб побачитися з близькими, цим людям вдалося звіти вийти, за міфологією Одіссей після своїх подорожей повернувся жебраком.

Розповіді, міфологія, про місце існування смертних і підземне царство, були поширені в середньовіччі («Божественна комедія» Данте). Уявлення стародавніх народів про Аїд (у римлян Орк) також такі вчення були прийняті і християнством.

У єврейській міфології таке поняття як Ад було відсутнє, вони мали своє царство мертвих яке називали Шеолом, і це царство мало інший устрій. Про Шеол читайте в наступній темі.  

 

Категорія: Воскресіння - Ад і Рай | Переглядів: 366 | Додав: Volia | Теги: Душа, душі в аїді, аїд, ад царство мертвих, грецькій міфології, ад данте | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar