12:28 PM

Як виглядає Бог

Як виглядає Всевишній Бог  

В минулому своєму погляді писав, що люди по різному уявлять Бога. Одні люди бачать Бога людиною, у ісламі і юдаїзмі Всевишній Бог це одна постать, яку уявити неможливо, але якось люди її там уявляють. Православний Бог, це трійця, яка складається з трьох особистостей Отця, Сина і Святого Духа. Православного Бога навіть можна намалювати, про це писав тут . Якщо читати Біблію, то Мойсей не міг собі уявити вигляд Бога, в першій книзі Буття він описав, що Адам не бачив Бога але чув його голос. Також сам Мойсей який описував своє спілкування з Богом він не бачив самого Бога, він чув лише голос. Мойсей в своїх описах просив Бога щоб той явився йому , на це Бог йому сказав, людина не може бачити Бога і залишитися живою.

Закони Мойсея забороняв малювати Бога, забороняв його тесати  з каменю або дерева, за такі дії, закон карав людей смертю.

Повторення Закону 5:6-11

⁶ Я Господь, Бог твій, що вивів тебе з єгипетського краю, з дому рабства. ⁷ Хай не буде тобі інших богів при Мені! ⁸ Не роби собі різьби й усякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. ⁹ Не вклоняйся їм, і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, що ненавидять Мене, ¹⁰ і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене, і хто виконує Мої заповіді. ¹¹ Не присягай Іменем Господа, Бога твого, надаремно, бо не помилує Господь того, хто присягає Його Ім'ям надаремно.

В часи Мойсея люди не могли уявити Бога, але згодом вони почали його в своїй уяві малювати. Першим пророком який детально намалював як виглядає Бог, був пророк Єзекіїля.

Єзекіїль 1:3-28

³ Сталося Господнє слово до Єзекіїля, сина Бузі, священика, у халдейському краї над річкою Кевар, і була там над ним Господня рука. ⁴ І побачив я, аж ось бурхливий вітер насував із півночі, велика хмара та палючий огонь; а навколо неї сяйво, а з середини його ніби блискуча мідь, з-посеред огню.

⁵ А з середини його подоба чотирьох живих істот, а оце їхній вид: вони мали подобу людини. ⁶ І кожна мала чотири обличчі, і кожна з них мала чотири крилі. ⁷ А їхня нога нога проста, а стопа їхньої ноги як стопа телячої ноги, і вони сяяли, як ніби блискуча мідь. ⁸ А під їхніми крилами були людські руки на чотирьох сторонах їхніх, і вони четверо мали свої обличчя та свої крила. ⁹ Їхні крила прилягали одне до одного, не оберталися в ході своїй, кожне ходило просто наперед себе. ¹⁰ А подоба їхнього обличчя обличчя людини та обличчя лева мали вони четверо з правиці, а обличчя вола мали вони четверо з лівиці, і обличчя орла мали вони четверо. ¹¹ А їхні обличчя та їхні крила були розділені вгорі; у кожного двоє крил злучувалися одне з одним, і двоє закривали їхнє тіло. ¹² І кожна ходила просто перед себе. Туди, куди бажав дух ходити, вони йшли, не оберталися в ході своїй. ¹³ А подоба тих істот була на вид вугілля з огню, вони палали на вигляд смолоскипів; той огонь проходжувався поміж істотами. І огонь мав сяйво, і з огню виходила блискавка. ¹⁴ І ті живі істоти бігали й верталися, немов блискавка. ¹⁵ І придивився я до тих істот, аж ось по одному колесі на землі при тих живих істотах, при чотирьох їхніх обличчях.

¹⁶ Вид тих колес та їхній виріб як вигляд хризоліту, й одна подоба їм чотирьом, а їхній вид та їхній виріб ніби колесо в колесі. ¹⁷ Вони ходили в ході своїй на чотири боки, не оберталися в ході своїй. ¹⁸ А їхні обіддя були високі та страшні; і їхнє обіддя довкола в чотирьох їх було повне очей. ¹⁹ І коли ходили ті живі істоти, ходили й ті колеса при них; а коли ті істоти підіймалися з-над землі, підіймалися й ті колеса. ²⁰ Куди бажав дух ходити, ішли, куди мав той дух іти; і ті колеса підіймалися з ними, бо в колесах був дух істот. ²¹ Коли ті йшли, ходили й вони; а коли ті стояли стояли й вони; а коли ті підіймалися з-над землі, підіймалися з ними й ті колеса, бо був дух істот у тих колесах. ²² А на головах тих живих істот була подоба небозводу, ніби грізний кришталь, розтягнений над їхніми головами згори. ²³ А під цим небозводом були їхні прості крила, звернені одне до одного. У кожної було по двоє крил, що закривали їм їхні тіла. ²⁴ А коли вони йшли, чув я шум їхніх крил, як шум великої води, як голос Всемогутнього, звук гамору, як табору. А коли вони ставали, опадали їхні крила. ²⁵ І розлягався голос з-над небозводу, що над їхньою головою. І коли вони ставали, опадали їхні крила. ²⁶ А згори небозводу, що над їхньою головою, була подоба трону на вигляд каменя сапфіру; а на подобі трону була подоба на вигляд людини, на ньому згори.

²⁷ І бачив я ніби блискучу мідь, на вид огню в середині його навколо, від виду стегон його й вище, а від виду стегон його й до долу бачив я ніби огонь та сяйво навколо нього. ²⁸ Як вигляд веселки, що буває в хмарі в дощовий день, такий був вигляд сяйва навколо. Це був вигляд подоби Господньої слави! І коли я це побачив, я впав на обличчя своє, і почув голос, що говорив.

бог , як виглядає бог уява бога

Таку спробу намалювати Бога, робив пророк Даниїл, він там уявив старця з сивою бородою але без лиця.

Як виглядає Бог у ранньому християнстві 

Також пророк Іван Богослов у ранньому християнстві написав, що таке Бог.

Апостол Іван таким уявляв Бога і залу з якої він керує, подібну уяву мали християни. 

Об'явлення 4:2-11

² І зараз у дусі я був. І ось престол стояв на небі, а на престолі Сидячий. ³ А Сидячий подібний був з вигляду до каменя яспіса й сардиса, а веселка навколо престолу видом подібна була до смарагду. ⁴ А навколо престолу двадцять чотири престоли, а на престолах я бачив двадцятьох чотирьох старців, що сиділи, у шати білі одягнені, а на головах своїх мали вінці золоті. ⁵ А від престолу виходили блискавки, і голоси, і громи. А перед престолом горіли сім свічників огняних, а вони сім духів Божих. ⁶ І перед престолом як море скляне, до кришталю подібне. А серед престолу й навколо престолу четверо тварин, повні очей спереду й ззаду. ⁷ І перша тварина подібна до лева, а друга тварина подібна до теляти, а третя тварина мала лице, як людина, а четверта тварина подібна до орла, що летить. ⁸ І ті чотири тварині, кожна з них мала навколо по шість крил, а всередині повна очей. І спокою не мають вони день і ніч, промовляючи: Свят, свят, свят Господь, Бог Вседержитель, що Він був, і що є, і що має прийти!

⁹ І коли ті тварини складають славу, і честь, і подяку Тому, Хто сидить на престолі й живе віки вічні, ¹⁰ тоді падають двадцять чотири старці перед Тим, Хто сидить на престолі, і вклоняються Тому, Хто живе віки вічні, і складають вінці свої перед престолом та кажуть: ¹¹ Достойний Ти, Господи й Боже наш, прийняти славу, і честь, і силу, бо все Ти створив, і з волі Твоєї існує та створене все!

Примітка: Не буду тут робити шалені висновки, скажу одне, уява Бога залежить від вашої особистої фантазії  і ваших знань.

Категорія: Біблійні закони | Переглядів: 586 | Додав: Volia
Всього коментарів: 0
avatar