1:50 PM

Потойбічний світ

Потойбічний світ - життя після смерті 

Люди завжди боялися смерті, люди хочуть жити і вони завжди хотіли, щоб їхнє життя продовжувалось і було вічним. Люди завжди мріяли про безсмертя і сьогодні вони шукають ліки, які можуть їх наділити таким безсмертям.

Людство завжди вважало, що існує потойбічний світ в якому живуть померлі  і цей світ у різних народів виглядає по різному. Єдине, що об'єднує людей в цих поглядах, це життя після смерті, люди хочуть щоб їхнє життя існувало далі і щоб вони жили.

В єврейській давній культурі, потойбічний світ називається шеолом. На їхню думку у цьому світі лежать тіла померлих, яких залишив дух життя.  

 Йов 14:13
¹³ О, якби Ти в шеолі мене заховав, коли б Ти мене приховав, аж поки минеться Твій гнів, коли б час Ти призначив мені, та й про мене згадав! 

царство мертвих , потойбічний світ

За вченням євреїв, з цього світу мертвих можна повернутися до життя, якщо дух повернути у тіло, тому євреї своїх померлих хоронили в склепах. Євреї думали, що колись дух має повернутися в тіло а людина воскреснути. На їхню думку, колись людина повинна повернутися до життя, вийти зі склепу і жити по новому.

Псалми 146:4

4 вийде дух його і він до своєї землі повертається, того дня його задуми гинуть

Ця  їхня уява, виглядає подібно до сучасного комп'ютера, якщо комп'ютер відключити від енергії життя  (духу - електрики ) то він помре, якщо увімкнути електрику то він повернеться до життя. Про таку можливість повернення до життя писав Даниїл 

Даниїл 12:1-3
¹ І повстане того часу Михаїл, великий той князь, що стоїть при синах твого народу, і буде час утиску, якого не було від існування люду аж до цього часу. І того часу буде врятований із народу твого кожен, хто буде знайдений записаним у книзі. 
² І багато-хто з тих, що сплять у земному поросі, збудяться, одні на вічне життя, а одні на наруги, на вічну гидоту. ³ А розумні будуть сяяти, як світила небозводу, а ті, хто привів багатьох до праведности, немов зорі, навіки віків

Подібну уяву про потойбічний світ мали і перші християни.

 1 до Солунян 4:15-18
¹⁵ Бо це ми вам кажемо словом Господнім, що ми, хто живе, хто полишений до приходу Господнього, ми не попередимо покійних. ¹⁶ Сам бо Господь із наказом, при голосі Архангола та при Божій сурмі зійде з неба, і перше воскреснуть умерлі в Христі, ¹⁷ потім ми, що живемо й зостались, будемо схоплені разом із ними на хмарах на зустріч Господню на повітрі, і так завсіди будемо з Господом. ¹⁸ Отож, потішайте один одного цими словами!

Потойбічний світ - Царство мертвих

Давня грецька культура у греків мала іншу уяву про потойбічний світ - царство мертвих, вони вважали, що коли людина помирає то її душа ( душа - життя) переходить в інший стан і відправляється в Ад . За їхнім вченням всі люди після смерті живуть вічно в Аду і звідти повернутися не можуть, це царство мертвих.

Гомер про вчення греків писав, в своїй поемі Одіссея.

Потойбічний світ

Душі померлих зібрались - усі, що життя позбулися, 
І юнаки, і жінки, і старі, що багато зазнали,
Ніжні дівчата із болем у серці, вперше відчутим,
Безліч полеглих у битвах мужів, поранених тяжко
Зброєю мідною, воїв у панцерах, кров'ю залитих, -
Безліч померлих на кров звідусіль ізліталось до ями
З криком жахливим, - блідий усього охопив мене острах.

Сучасне розуміння потойбічного світу теж різне, християни по різному сприймають потойбічний світ і мають різну уяву про цей світ. Якщо існує різна уява про світ мертвих, то можна сказати, що цього світу не існує, а існує лише уява, фантазія і існує бажання людей не вмирати, жити вічно в Раю. 

Читати як розуміли перші християни Воскресіння мертвих

Читати - Ад царство мертвих

Переглядів: 394 | Додав: Volia
Всього коментарів: 0
avatar