9:17 PM

Розп'яття Ісуса Христа на Хресті чи на дереві

На чому був розп'ятий Ісус Христос

Дивився нещодавно на каналі Discovery фільм, на тему, на чому був розп'ятий Ісус Христос. Історик який вивчає цю тему сказав - Ісус не міг бути розп'ятий на Хресті і також він не міг бути розп'ятий на теобразному ставросі, так як це привело до відривання кістів рук і ніг. Історик у фільмі припустив, що Ісус міг бути розп'ятий на Х-подібному Хресті, як був розп'ятий ап Андрій. Історик стверджував, що іменно так розпинали римляни і навів докази , продемонстрував гомілку часів Ісуса пробиту цвяхом, яку по іншому прибити до дерева неможливо. 

як розпинали людей римляни , розп'яття ісуса христа

Сама Біблія, на цю тему пише два погляди. Євангелії пишуть, що Ісус був розп'ятий на Хресті а от послання апостолів пишуть, що він був розп'ятий просто на дереві.

Цитата з Євангелії

 Від Матвія 27:35-42
³⁵ А розп'явши Його, вони поділили одежу Його, кинувши жереба. ³⁶ І, посідавши, стерегли Його там. ³⁷ І напис провини Його помістили над Його головою: Це Ісус, Цар Юдейський. ³⁸ Тоді розп'ято з Ним двох розбійників: одного праворуч, а одного ліворуч. ³⁹ А хто побіч проходив, Його лихословили та головами своїми хитали, ⁴⁰ і казали: Ти, що храма руйнуєш та за три дні будуєш, спаси Самого Себе! Коли Ти Божий Син, то зійди з хреста! ⁴¹ Так само ж і первосвященики з книжниками та старшими, насміхаючися, говорили: ⁴² Він інших спасав, а Самого Себе не може спасти! Коли Цар Він Ізраїлів, нехай зійде тепер із хреста, і ми повіримо Йому! 

Цитата ап Петра в книзі Діяння 

Діяння 5:29-30
²⁹ Відповів же Петро та сказали апостоли: Бога повинно слухатися більш, як людей! ³⁰ Бог наших отців воскресив нам Ісуса, Якому ви смерть були заподіяли, повісивши на дереві. 

Діяння 10:39-40
³⁹ І ми свідки всьому, що Він учинив у Юдейському краї та в Єрусалимі, та вбили Його, на дереві повісивши... ⁴⁰ Але Бог воскресив Його третього дня, і дав Йому, щоб з'явився,

Цитата ап Павла в послані до Галатів 

До Галатів 3:13
¹³ Христос відкупив нас від прокляття Закону, ставши прокляттям за нас, бо написано: Проклятий усякий, хто висить на дереві, 


Примітка: Так на чому був розп'ятий Христос, на дереві чи на хресті ?На мій погляд, перші християни не дуже звертали увагу на інструмент вбивства Ісуса Христа. Перші християни, більше звертали увагу на саму жертву. Для них немало значення, яким інструментом вбили Ісуса.  Для них велике значення мала його смерть (жертва), яка їм несла спасіння. Перші християни, вірили в жертву а не в реліквії (інструменти вбивства). В принципі сьогодні існують люди, які являються християнами але реліквіям не вірять і Хрести на шиї не носять, вони кажуть - Якби Ісусу відрубали голову сокирою то що мені тепер носити на шиї топор?    

Розп'яття Ісуса Христа

До теми трохи додам. Поспілкувався на цю тему з християнами, вони вірять що слово Хрест це оригінальне слово в Євангелії. Насправді Євангелія була написана грецькою мовою і там стояло інше слово, можливо ставрос, або "крукс". Біблійний словник Еріка Нюстрема так визначає слово Хрест в Євангелії. Слово Крест латинское "крукс" первоначально обозначало позорный столп или столп мучений, который может иметь различную форму. Ми точно не знаємо, на якому стовпі розп'яли Ісуса Христа, це міг бути простий стовп, міг бути теобразний стовп, а міг бути хрестоподібний стовп, або Х - подібний.

Категорія: Життя Ісуса Христа | Переглядів: 652 | Додав: Volia
Всього коментарів: 0
avatar